Kursuok.lt

02 07NS2024-02-07

Vasario 6 d.,  Jonavos ŠPT, įvyko Jonavos rajono savivaldybės neformaliojo švietimo teikėjų pasitarimas. Mokytojų švietimo skyriaus metodininkė D. Vilkelienė, rajono švietimo teikėjams pristatė inovatyvią suaugusiųjų švietimo platformą Kursuok.lt  kuri suteikia galimybę Lietuvos gyventojams pasirinkti įvairias mokymosi programas ir gauti iki 500 eurų finansavimą ugdymui. Platforma yra atvira mokymų teikėjams, suaugusiems asmenims, norintiems tobulinti savo įgūdžius ar įgyti naujų. Tai pirma tokia suaugusiųjų švietimo platforma Lietuvoje, kurioje galima rinktis mokymus ir gauti valstybės finansavimą.

Jonavos ŠPT informacija

 

 _________________________________________________________________

 Informacija  

 2024-02-06

Jonavos rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veiksmų plano 2024-2025 metams projektas. Kviečiame visuomenę susipažinti su projektu ir iki 2024 m. kovo 1 d. teikti pasiūlymus, pastabas el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 Susipažinti su projektu

  

 _________________________________________________________________

 Startuoja nauja suaugusiųjų švietimo platforma: norintiems mokytis – 500 eurų valstybės finansavimas

2023-12-05

Suaugusieji kviečiami mokytis, tobulinti kompetencijas naujoje vieno langelio principu veikiančioje skaitmeninėje švietimo platformoje KURSUOK.lt. Tai pirma tokia suaugusiųjų švietimo platforma Lietuvoje, kurioje galima rinktis norimus mokymus ir gauti valstybės finansavimą. 

https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos-1/pranesimai-ziniasklaidai-1/startuoja-nauja-suaugusiuju-svietimo-platforma-norintiems-mokytis-500-euru-valstybes-finansavimas/?fbclid=IwAR1D0nA1lf5zPtcZTe_lpzpAhTYbe3GNFXOvgfOc8-UlU87tqgRMuO7jPZk

Jonavos ŠPT informacija

 _________________________________________________________________

Kauno regiono suaugusiųjų neformaliojo švietimo koordinatorių susitikimas

09 122023-09-10

Rugsėjo 8 dieną į Kauną susirinko Kauno regiono švietimo pagalbos centrų atstovai, atsakingi už suaugusiųjų neformaliojo švietimo koordinavimą rajonuose. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę dalyvauti projekto „PEACE“ baigiamojoje konferencijoje „Švietėjų įgalinimas organizuoti traumą patyrusių suaugusiųjų mokymąsi“.

Po konferencijos švietimo pagalbos centrų atstovai dalyvavo pasitarime-diskusijoje, kurios metu buvo dalinamasi patirtimis koordinuojant neformalųjį suaugusiųjų švietimą, įvardintos ir aptartos problemos: kaip tirti suaugusiųjų mokymosi poreikius, kaip paskatinti tarpinstitucinį neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų teikėjų bendradarbiavimą.

Bendradarbiavimo renginį vainikavo edukacija – architektūrinis maršrutas „Modernizmo atspindžiai laikinojoje Lietuvos sostinėje“, Europos paveldo ženklu pažymėtame name K. Donelaičio g. 19.

Dėkojame Kauno rajono švietimo centrui už iniciatyvą ir suorganizuotą susitikimą.

Jonavos ŠPT informacija

 _________________________________________________________________

Kauno regiono švietimo centrų metodininkų, koordinuojančių neformalųjį suaugusiųjų švietimą, susitikimas

2023-06-05

Birželio 2 d. Kauno rajono švietimo centro iniciatyva įvyko Kauno regiono metodininkų, koordinuojančių neformalųjį suaugusiųjų švietimą, nuotolinis susitikimas. Jo metu dalintasi darbo rajonuose patirtimi, diskutuota apie suaugusiųjų švietimo koordinatorių vaidmenį pokyčių kontekste, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Nuspręsta organizuoti kitą susitikimą Kaune rugsėjo 8 dieną. Jo metu planuojama aptarti ir parengti regiono švietimo centrų bendradarbiavimo, susijusio su neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, veiklų planą. 

Jonavos r. švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyriaus metodininkė D. Vilkelienė

 

  _________________________________________________________________

 

Seimas apsisprendė: atsivers daugiau galimybių suaugusiesiems mokytis

2023-05

Numatoma, kad jau šį rudenį suaugusieji galės mokytis, tobulinti kvalifikaciją naudodamiesi vieno langelio principu veiksiančia skaitmenine švietimo platforma – Individualių mokymosi paskyrų sistema. Joje besimokantieji, taip pat savo darbuotojų mokymu ir kvalifikacijos tobulinimu besirūpinančios įmonės, galės turėti savo individualias paskyras, gauti nuotolines karjeros konsultavimo paslaugas ir finansavimą mokymuisi, nukreiptą į valstybei prioritetines sritis.

Šiandien Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo projektui, kuriuo siūloma įteisinti Individualių mokymosi paskyrų sistemą, pritarė Seimas.

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/seimas-apsisprende-atsivers-daugiau-galimybiu-suaugusiesiems-mokytis/?fbclid=IwAR1JEbbDrzFgPfNCXaPeSZgkdsrBcZ7Pmghg9vUuRUxmPGNhvn5X30eWyFQ

 

 

 _________________________________________________________________

 

 

Rudenį startuos vieno langelio principu veiksianti nacionalinė suaugusiųjų švietimo platforma

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/rudeni-startuos-vieno-langelio-principu-veiksianti-nacionaline-suaugusiuju-svietimo-platforma/

 

 _________________________________________________________________

 

Išmokime nebijoti kompiuterio

NordplusPakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras, kuriame veikia Pakruojo trečiojo amžiaus universitetas (TAU), kartu su partneriais iš Latvijos ir Suomijos dalyvauja ,,Nordplus” programos projekte ,,Nebijok kompiuterio”.

Projekto tikslas – parengti suaugusiųjų mokymosi medžiagą, skirtą pagrindiniams kompiuteriniams įgūdžiams ir naršymui internete įgyti.

Kam skirta ši medžiaga?

Ši mokymo medžiaga skirta tiems, kurie dar niekada nesinaudojo kompiuteriu ar internetu, arba tiems, kurie vis pagalvodavo, kad reikėtų pamėginti. Mūsų tikslas – padrąsinti tokius žmones ir parodyti, kad nėra taip sunku, kaip dažnai įsivaizduojama.

Šiandieninį pasaulį sunku įsivaizduoti be kompiuterių, mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir interneto. Turint minimalius naudojimosi kompiuteriu įgūdžius, verslo informacija, praktiniai patarimai, pramogos, žmonių bendravimas ir daug kitų dalykų galima laisvai bei nemokamai pasiekti internetu be jokių geografinių apribojimų ir iš bet kurio pasaulio taško.

Ką daryti, kad visa tai būtų pasiekiama ir man?

Jūs sakysite: esu per senas, man jau vėlu mokytis naujovių. Taip galvoja daug žmonių, tačiau jie klysta. Iš tikrųjų yra kitaip: kad galėtumėte naudotis kompiuteriu ir naršyti internete, nereikia turėti daug įgūdžių. Išmokti gali visi, amžius visai neturi reikšmės. Mūsų tikslas – jums padėti, o mūsų pagalba yra ši medžiaga. Perskaitykite ją ir pamėginkite! Pamatysite: tikrai nesudėtinga.

Pradėkime nuo pagrindų. Gali būti, kad jau turite šiokios tokios praktikos, gal truputį bandėte, gal darote klaidų. Daryti klaidas nepavojinga, nes tikrai nieko nesugadinsite. O jei prireikus dar kas nors pagelbės, bus iš tiesų puiku.

Tam, kad galėtumėte naudotis internetu ir esamomis paslaugomis, tereikia kelių bazinių įgūdžių.

Nevaržykite savęs. Išmokite keletą bazinių įgūdžių ir saugiai klajokite internete. Stebėkite, kaip plečiasi jus supanti erdvė ir kaip iš lėto išnyksta buvusios sienos. Keliaukite po pasaulį, pamatykite muziejų kolekcijas tolimose šalyse, apsilankykite miestuose, į kuriuos svajojote nukeliauti. Nesidrovėkite ir dalyvaukite įvairiuose renginiuose.

Taigi, pradėkime!

Šiuo metu jau galime pasidalinti medžiaga, skirta tiems, kurie niekada nesinaudojo kompiuteriu ir internetu arba turi labai mažai šios srities įgūdžių. Tai savarankiško mokymosi dirbti kompiuteriu vadovas ,,Kaip išmokti nebijoti kompiuterio?” ir internetiniai testai.

Medžiagą galima laisvai, be jokių apribojimų naudoti suaugusiųjų mokymosi ar kitais švietimo tikslais. Ją galima atsisiųsti latvių, anglų, suomių ir lietuvių kalbomis svetainėje ritineitis.lv PDF formatu.

Jeigu Jums būtų reikalinga išsamesnė informacija, kreipkitės į projekto koordinatorę Rimą Leimontienę e. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

http://www.tauasociacija.lt/images/leidiniai/Pakruojis_Mokymosi_medziaga.pdf

https://www.ritineitis.lv/nordplus_quizzes/quiz_lt/index_lt.html

https://www.ritineitis.lv/nordplus_quizzes/quiz_lt/index_lt_2.html

 

 _________________________________________________________________

 

Kokie pokyčiai laukia suaugusiųjų švietime?

01 11Gruodžio 16 d. savivaldybių neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatoriai dalyvavo konferencijoje „Suaugusiųjų švietimo prieinamumo didinimo link“, kurią organizavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras.
Sveikinimo kalbą sakiusi ŠMSM viceministrė A. Kudarauskienė įvardijo esmines pokyčių kryptis suaugusiųjų švietime, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro direktorius T. Tamošiūnas pabrėžė savivaldybių suaugusiųjų neformaliojo švietimo koordinatorių svarbą įgyvendinant mokymosi visą gyvenimą naujoves ir bendradarbiavimo būtinybę. ŠMŠM Neformaliojo švietimo skyriaus vedėjas T. Pūtys savo pranešime pristatė ateinančių metų suaugusiųjų švietimo pagrindines kryptis, finansavimo pokyčius, ketinamą kurti Individualių mokymosi paskyrų (IMP) sistemą. IMP sistema – tai mokymo/si programų katalogas, kuris kiekvienam suaugusiam leis kryptingai pasirinkti asmeninių ir profesinių kompetencijų tobulinimo kryptį, o suaugusiųjų švietimo teikėjams – puiki galimybė viešinti savo vykdomas programas. Kaip galėtų vykti kokybės stebėsenos procesai Individualių mokymosi paskyrų sistemoje pristatė Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro Suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėjas S. Samulevičius.
Antrojoje konferencijos dalyje vyko diskusijos apie suaugusiųjų švietimo koordinatorių vaidmenį pokyčių kontekste, IMP sistemos galimybes ir programų kokybės stebėsenos procesus.

D. Vilkelienė, Jonavos ŠPT metodininkė

Renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Renginių registracija

Projektai