GALIMAI IMUNITETĄ COVID-19 TURINČIŲ ASMENŲ IZOLIACIJA

 Izoliuotis NEREIKIA:

 • jei nepraėjo 210 dienų po COVID-19 ligos nustatymo ar po pilnos vakcinacijos pagal schemą (asmeninės saugos priemonės, savistebėsena, temperatūros fiksavimas 14 dienų. Rekomenduojama ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto atlikti PGR tyrimą arba antigeno testą. Jei, vis dėlto, atsirastų naujų COVID-19 ligos simptomų, izoliuotis).
 • jei nepraėjo 60 dienų po teigiamo anti-S, anti – S1 arba anti – RBD SARS-CoV Ig G tyrimo.

Jei nuo persirgimo praėjo daugiau nei 210 dienų, vertinama, ar per pastarąsias 60 dienų buvo atliktas antikūnų testas. Jei jis teigiamas – tuomet izoliacija netaikoma. Jei antikūnų testas neatliktas, rekomenduojama jį atlikti. Visą tą laiką, kol gaunamas antikūnų testo atsakymas, privaloma būti izoliacijoje.

Izoliacijos laikotarpis -14 d. nuo paskutinės sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga dienos. Jis gali būti sutrumpintas iki 10 dienų, ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai (staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas). Izoliacija nutraukiama ne nuo neigiamo tyrimo gavimo dienos, bet praėjus ne mažiau kaip 10 izoliacijos dienų.

Jei sužinosite, kad Jūsų vaikas turėjo didelės rizikos sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu išlikite ramūs ir laukite tolimesnių nurodymų. Kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo ar savo vaiko būklę dėl pasunkėjusio kvėpavimo. Pablogėjus sveikatos būklei, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt.

 

Profilaktinis testavimas nėra tikslingas ir nevykdomas asmenims, kurie: 

 • persirgę COVID-19 liga ir nuo teigiamo SARS-Cov-2 PGR/antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 210 dienų;
 • kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos;
 • kurie buvo paskiepyti viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
 • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu
 • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai.

 

Kaukių dėvėjimas. Darbuotojai ir kiti suaugusieji dėvi kaukes  ugdymo paslaugų teikimo vietoje uždarose patalpose. Kaukių leidžiama nedėvėti vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigoje, kitiems asmenims veiklų, kurių negalima atlikti būnant su kauke, vykdymo metu. Taip pat neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

 

https://koronajonava.lt/
https://koronastop.lrv.lt/

Renginiai

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
4
5
11
12
16
Date : 2024-05-16
18
19
24
25
26

Renginių registracija

Projektai