foto spt 3 12

01 25 STEAM2024-01-25

Siekiant skatinti aktyvų ir efektyvų mokinių bendradarbiavimą ir komunikavimą dalijantis gerąja STEAM projektinės veiklos patirtimi, Jonavos vaikų lopšelyje-darželyje „Bitutė“ sausio 23 d. įvyko rajoninė priešmokyklinio amžiaus vaikų konferencija „Mano STEAM projektas“.

Į renginį susirinko jaunųjų pranešėjų komandos iš Jonavos miesto lopšelių-darželių „Dobilas“, „Lakštingalėlė“, „Pakalnutė“, „Saulutė“, „Bitutė“ ir Panerio pradinės mokyklos. Vaikai pristatė savo patirtis įgyvendinant grupės projektus: „Aš matomas ir nematomas“, „Tvarumo laboratorija“, „Baliono galios“, „Kaip užauginti saldainį“, „STEAM ir inovacijų miestas“ ir „Sniegomobilis“. Vaikų pranešimuose buvo nagrinėjamos šios temos: pažintis su kūno sandara, gydytojo profesija, tvarūs būdai pasigaminti priemones kūrybai, ekologiškumas, cheminės ir fizinės savybės, eksperimentavimas su medžiagomis, konstravimas, programavimas, inžineriniai ir architektūriniai bandymai, inovacijų svarba besikeičiančiame pasaulyje. Konferencijos organizatorius, dalyvius ir svečius sužavėjo puikūs priešmokyklinukų tiriamosios veiklos, mokslinio ir kritinio mąstymo, viešojo kalbėjimo, skaitmeninių technologijų panaudojimo gebėjimai.

Išklausę visų pranešimų tiek vaikai, tiek juos paruošę mokytojai bei renginio viešnios Jonavos r. savivaldybės Švietimo skyriaus kultūros ir sporto poskyrio vedėja Rita Lisauskienė ir Jonavos r. švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyriaus vedėja Loreta Bizokienė reflektavo konferencijos veiklas su virtualiu įrankiu „Linoit“.

Konferencijos dalyviai suprato, kad norėdami kuo geriau pažinti supantį pasaulį, visi turime tapti smalsiais „kodėlčiukais“, o mūsų veiklą turi nuolat lydėti klausimai „kodėl?“, „kaip?“, „kas nutiktų, jei...?“, „ko reikia, kad...?“.

Renginyje turėjome puikią galimybę pasimokyti vieni iš kitų ir ieškoti naujų, priešmokyklinio amžiaus vaikams aktualių projektinės bei tiriamosios veiklos temų.

Direktorė Violeta Skodienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Erika Orlauskienė

Renginiai

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
3
8
9
10
11
16
17
21
Date : 2024-03-21
22
23
24
29
30
31

Renginių registracija

Projektai