foto spt 3 12

2023-04-26

Skaitymo skatinimo akcijos „Skaitau Aš, skaityk Tu, skaitykime Visi kartu“ idėja gimė projekto „Lyderių laikas 3“ metu, kai Jonavos rajono savivaldybės projekto komanda išsikėlė tikslą – sukurti Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigų bendradarbiavimo modelį, įgalinantį stiprinti ir plėtoti pažinimo kompetencijos ugdymo aprėptį. Projekto metu buvo „neriami“ ir stiprinami bendradarbiavimo tinklai tarp švietimo įstaigų. Buvo tikimasi, kad kryptingas ugdymo įstaigų bendradarbiavimas taps kasdiene švietimo įstaigų praktika, tobulinant ugdymo kokybę.

Skaitymo skatinimo akcija, globojama Seimo nario E. Sabučio, vyko ir šiemet kovo mėnesį (jau trečią kartą). Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyrius, akcijos iniciatorius, bendradarbiaudamas su rajono ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodine grupe, pakvietė visų Jonavos rajono švietimo įstaigų ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikus, 1–12 klasių mokinius, įvairių dalykų mokytojus, mokinių tėvus ir kitus asmenis, kurie mėgsta skaityti, dalintis mintimis, nuotraukomis ir rekomendacijomis apie skaitomas knygas.

Šiais metais akcijoje dalyvavo 11 Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir 6 rajono vaikų lopšeliai-darželiai. Pirmą kartą prie akcijos prisijungė ir kitų miestų mokyklos: Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinė mokykla ir Kauno Simono Daukanto progimnazija. Iš viso per mėnesį buvo paskelbta 90 įrašų akcijos „Facebook“ paskyroje.

Ši akcija padeda įgyvendinti ir atnaujintose ugdymo programose keliamą tikslą – ugdyti ilgojo skaitymo gebėjimus, formuoti mokinių nuostatą, kad gebėjimas skaityti didelės apimties tekstus yra vertybė, žmogaus turtas, kuris nėra lengvai įgyjamas.

ŠPT informacija

Renginiai

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
3
5
7
8
12
14
15
21
22
28
29

Renginių registracija

Projektai