foto spt 3 12

11 25 upninkai2022-11-28

Pagaliau sulaukėme Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos Upninkų skyriaus patalpose įrengtos parodos ,,Kartografijos ir geodezijos raidos istorija Lietuvoje“ atidarymo! Ši paroda unikali! Tai bene vienintelė tokia Lietuvoje, nes galima pamatyti ir susipažinti su gausia ekspozicija geodezinių matavimo prietaisų ir įrenginių, kurie naudojami sudarant žemėlapius, topografinius bei kitokius planus. Taip pat parodoje galima apžiūrėti pirmuosius pasaulio žemėlapius, kuriuose buvo pažymėta Lietuva, Lietuvos žemėlapius, planus, knygas apie geodeziją ir kartografiją.
Kad paroda yra vertinga ir unikali, bylojo gausus svečių būrys. Atvyko parodos sudarytojo kolegos geodezininkai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto: Geodezijos ir kadastro katedros vedėja J. Visockienė, lektorė E. Tunelienė, ilgametis katedros darbuotojas, Geodezijos instituto direktoriaus pavaduotojas P. Viskontas.

Parodos atidarymu pasidžiaugė Jonavos rajono mero pavaduotoja B. Gailienė, Upninkų seniūnė L. Nekrošienė, LR Seimo nario E. Sabučio padėjėja A. Bagdonavičienė, Jonavos rajono tarybos narė M. Širvelienė, Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė D. Deikienė, Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyriaus vedėja L. Bizokienė, Upninkų bendruomenių atstovai ir kt. svečiai.
Šią turtingą parodos eksponatų kolekciją sukaupė žymus Lietuvos mokslininkas, šviesios atminties geodezininkas ir pedagogas Antanas Ražinskas. Jo sūnus Aras Ražinskas kai kuriuos eksponatus restauravo, atnaujino ir parengė eksponavimui.
Džiaugiamės, jog ši paroda ne tik senųjų prietaisų, įrenginių prikėlimas antrajam gyvenimui, bet ir unikali galimybė Jonavos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams mokantis geografijos, istorijos paslapčių realiai susipažinti su geodezijos ir kartografijos raida Lietuvoje, o mokytojams galimybė organizuoti ugdomąjį procesą įdomiau, inovatyviau, įgyvendinant patyriminį ugdymą netradicinėse mokymo erdvėse.
Kviečiame visus besidominčius aplankyti šią parodą ir Upninkų kraštą, kuris unikalus savo gamta, istorija ir tradicijomis.

Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos direktorė L. Urbonienė

Renginiai

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
24
30

Renginių registracija

Projektai