foto spt 3 12

11 16 vilnius.matematika2022-11-16

Lapkričio 15 d. Nacionalinėje švietimo agentūroje vyko konferencija „Kaip 2x2? Matematikos rezultatų ir inovacijų ryšysׅ“, kurioje dalyvavo ir Jonavos rajono švietimo bendruomenės atstovų delegacija: Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja V. Kolesnikienė, Švietimo pagalbos tarnybos Mokytojų švietimo skyriaus vedėja L. Bizokienė, mokyklų direktorės G. Gečienė ir Z. Gudonavičienė, matematikos mokytojos A. Jonušienė ir L. Nekrošienė.
Konferenciją pradėjo ir sveikinimo žodį tarė švietimo, mokslo ir sporto viceministras dr. R. Skaudžius. Pranešimus skaitė Lietuvos ir užsienio šalių (Suomijos, Švedijos) pranešėjai. Buvo dalinamasi mokyklų (Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus), rajonų švietimo skyrių (Kėdainių, Kauno) gerąja patirtimi.

Mokslines įžvalgas apie švietimo vystymą pasitelkiant duomenų analizę ir dirbtinį intelektą pristatė Suomijos Turku universiteto prof. Mikko-Jussi Laakso, o apie matematikos inovacijas Švedijos klasėse kalbėjo atstovės iš Švedijos Haninge savivaldybės Švietimo departamento. Skaitmeninį pažangos vertinimą aptarė dr. G. Notrimaitė-Muzikevičienė iš Nacionalinės švietimo agentūros, o matematikos dalyko skaitmenizavimą „Moodle“ aplinkoje pristatė Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. T. Sankauskienė. Pranešėjai akcentavo vadovų, mokytojų bendravimą ir reguliarų bendradarbiavimą dalinantis patirtimi, mokantis vieniems iš kitų, nebijant pripažinti nesėkmių, ieškant silpniausių vietų ir jas stiprinant, nesitikint greito pokyčio, nes progresui įvykti reikia laiko, tačiau būtina stengtis, investuoti į turinį ir stebėti pažangą.
Po pranešimų vyko diskusija tema „Į ką investuoti dabar – turinį ar „geležį“?“, kurioje dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, švietimo skyrių, universitetų, progimnazijų, Lietuvos moksleivių sąjungos ir mokymo platformų kūrėjų atstovai. Konferencijos dalyviai taip pat galėjo apžiūrėti skaitmeninių ir kitų mokymo priemonių / sprendimų ekspoziciją.

ŠPT informacija

Renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
6
7
8
9
14
15
16
19
21
22
23
26
27
29
30

Renginių registracija

Projektai